Vidurių užkietėjimas yra viena iš labiausiai paplitusių virškinimo problemų. Vidurių užkietėjimu laikoma kai tuštinamasi kietai, sausai arba kai tuštinamasi rečiau kaip 3 kartus per savaitę. Jei ir Tave kankina vidurių užkietėjimas – skaityk straipsnį iki galo ir sužinosi būdus, kaip natūraliai ir be vidurius laisvinančių medikamentų atsikratyti šia nemalonia problema!

 


Toliau straipsnyje Tau papasakosiu:

 

Kas sukelia vidurių užkietėjimą?
Kokie yra pagrindiniai vidurių užkietėjimo požymiai?
Kaip natūraliai gydyti vidurių užkietėjimą?

 

Kas sukelia viduriu užkietėjimą?

 

 

Gaubtinės žarna absorbuodama vandenį iš maisto sudaro išmatas, o storosios žarnos raumenys galutinai išstumia atliekas per tiesiąją žarną ir jas pašalina. Jei išmatos užsilaiko storojoje žarnoje per ilgai, pasidaro sudėtinga jas pašalinti iš organizmo, taip susiduriame su vidurių užkietėjimu.

 

 

Vidurių užkietėjimą gali sukelti:

 

 

nesubalansuota mityba, kurioje per mažai skaidulų
stresas, įprastos dienotvarkės pasikeitimas
tuštinimosi sulaikymas
pasyvus gyvenimo būdas
tam tikri vaistai
nėštumas
tokios ligos kaip insultas, diabetas, žarnyno ligos bei hormoniniai sutrikimai

 

Didesnė vidurių užkietėjimo rizika yra jei:

 


esi 65 metų ar vyresnis. Vyresnio amžiaus žmonės dažnai yra mažiau fiziškai aktyvūs, serga įvairiomis ligomis, jų mityba dažnai nėra pakankamai subalansuota.
tavo darbas yra sėdimas ir stokoji fizinio aktyvumo. Mažas arba visiškas fizinio aktyvumo nebuvimas padidina riziką susidurti su vidurių užkietėjimu.
esi moteris ar vaikas. Moterys ir vaikai dažniau susiduria su vidurių užkietėjimo problema nei vyrai.

 

 

Kokie yra pagrindiniai vidurių užkietėjimo požymiai?

 

 

Kiekvieno iš mūsų organizmas yra individualus ir įprasto tuštinimosi apibrėžimas yra skirtingas: vieniems iš mūsų yra įprasta tuštintis du kartus per dieną, kitiems – tris kartus per savaitę. Taigi, kyla klausimas - kaip atpažinti vidurių užkietėjimą?

 

 


Vidurių užkietėjimas pasireiškia šiais simptomais:

 


mažiau nei trys tuštinimaisi per savaitę
kietos, sausos išmatos
skausmas tuštinimosi metu
pilnumo jausmas, net pasituštinus

 

 

Kaip natūraliai gydyti vidurių užkietėjimą?

 

 

 


Greičiausias ir lengviausias vidurių užkietėjimo gydymas yra mitybos subalansavimas (daugiau apie sveiką ir subalansuotą mitybą skaityk čia) ir fizinio aktyvumo padidinimas:

 


Gerk pakankamai vandens. Vanduo labai svarbus gerai žarnyno veiklai
Ribok alkoholinius gėrimus, kofeiną, kurie skatina vandens pašalinimą iš organizmo
Į mitybos racioną įtrauk skaidulų turinčius maisto produktus: vaisius ir daržoves, neskaldytus grūdus, pupeles, sėlenas ir kt. Skaidulų kiekį mityboje gali padidinti skaidulų mišinys „Drakonas“. Šioje priemonėje gausu tirpių ir netirpių skaidulų, kitų virškinimui naudingų ingredientų
Valgyk daugiau jogurto, kefyro, raugintų daržovių ir kitų produktų, kuriuose gausu probiotikų.
Skirk ne mažiau kaip 150 min. per savaitę aktyviai fizinei veiklai. Puikiai tinka vaikščiojimas, plaukimas, važinėjimas dviračiu. Pabandyk atrasti veiklą, kuri tau patiks.
Jei jauti norą tuštintis – nedelsk. Kuo ilgiau lauksi – tuo kietesnės išmatos bus.

 

 


Jei net ir laikantis šių patarimų vidurių užkietėjimo problema nedingsta, vertėtų pasikonsultuoti su gydytojų dėl tolimesnio gydymo.

 

 

„DRAKONAS“ SKAIDULOS – LIEKNĖJIMUI IR ŽARNYNUI

 

 

Pagerinti žarnyno darbą Tau gali padėti ir pakankamas skaidulų suvartojimas. Rekomenduoju išbandyti skaidulas skirtas lieknėjimui ir žarnynui DRAKONAS. Skaidulos ne tik užtikrina sklandų žarnyno darbą, bet ir išbrinkusios užpildo skrandį ir taip suteikia sotumo jausmą. Priemonė padeda atsisakyti užkandžiavimo vakarais bei padeda numesti svorio sveikai.

 

 


Kartu su priemone „DRAKONAS“ gausi dovanų ir 7 dienų mitybos planą, kuris padės laikytis subalansuotos mitybos ir mesti svorį sveikai.

 

 

Daugelis vidurių užkietėjimo atvejų yra lengvi ir lengvai pagydomi pakeitus mitybą ir padidinus fizinį aktyvumą. Jei kankina lėtinis vidurių užkietėjimas ar vidurių užkietėjimas su kitais žarnyno negalavimais – svarbu pasikonsultuoti su gydytoju.

 

 

 


“Žalioji dėžutė” misija - padėti atrasti kelią į sveikesnį gyvenimą ir geresnę savijautą. Dirbame tam, kad galėtume dalintis savo sukauptomis žiniomis ir parodyti, kad natūralios priemonės yra be galo naudingos ir veiksmingos. Mūsų klientai pamilo TOP produktus – inovatyvius rutuliukus su pelynu “Ponas Baubas” ir skaidulas “Drakonas”. Tai produktai geresnei savijautai, svorio mažinimui ir žarnynui. Mes žengiame koja kojon kartu su savo klientu, padedame išmokti sveikiau maitintis, suformuoti naujus įpročius savo gyvenime!