Bent 9 iš 10 suaugusių žmonių jaučia nuovargį, kuris palaipsniui tampa pastoviu, nuolatiniu. Sveikatos priežiūros specialistai įvardija nuovargį, kaip vieną dažniausių sveikatos problemų, su kuriomis susiduria šiandieninis žmogus. Kodėl kyla nuovargis - priežasčių begalė. Jei nuovargis kamuoja tik po įtemptos sunkios dienos ir pailsėję vėl jaučiatės puikiai – viskas gerai, tai organizmo reakcija į tuo metu patirtus sunkumus. Tačiau, jei tendencingai nuovargis vargina kiekvieną dieną, netgi neatsižvelgiant į protinį ir fizinį aktyvumą, gali būti, kad susidūrėte su chroniniu (lėtiniu) nuovargiu. Chroninis nuovargis yra ilgalaikė (bent 6 mėnesius) trunkanti būklė, kuomet žmogus nuolat jaučiasi pavargęs. Toks nuovargis pasireiškia tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Chroninis nuovargis, tarytum, atima jėgas ir neleidžia būti aktyviems, dingsta gyvenimo džiaugsmas, nesinori išbandyti nieko naujo, apima slogi nuotaika.


Ramiai pagalvokite, ar išvardinti pojūčiai jums žinomi, ar esate kupini energijos ir noro nuversti kalnus? Ne? Tuomet, reikia šiek tiek atsipalaiduoti ir viską nustūmus į šalį, skirti laiko sau. Pateiksime dvylika būdų, kurie padės ne tik susidoroti su jaučiamu nuovargiu, bet ir visiškai jį eliminuoti iš jūsų gyvenimo:


Skirkite laiko miegui. Labai dažnai nuovargis atsiranda, esant miego ritmo sutrikimams ir jo trūkumui. Esame linkę piktnaudžiauti miego sąskaita. Nereikia manyti, kad miego stygius bus kompensuotas ilgiau pasnaudus savaitgalį. Jei nesiseka greitai užmigti - tai yra priežastis neišsimiegojimo, peržiūrėkite, kada nueinate miegoti. Sveikatos specialistai pataria tai padaryti iki 23 valandos. Vėl pradėjus miegoti 7-8 valandas, sugrįš jėgos ir energija.

 


Sveikas maistas. Posakis „ką valgome tuo ir esame“ turi tiesos. Sveikesnė mityba tikrai prisidės prie nuovargio prevencijos, nes organizmas gaus jam reikalingų maistinių medžiagų, todėl susiformuos atsparumas išorės dirgikliams. Sumažinus (žinome, kaip sunku kažko atsisakyti kardinaliai) saldumynų ir nesveikų angliavandenių kiekį, pradėjus daugiau vartojant skaidulinių produktų, daržovių bei vaisių, savijauta tikrai ženkliai pagerės.

 


Darbo krūvio reguliavimas. Tai itin sunki sritis, kurią privalu koreguoti. Daugelis pervertina savo galimybės ir į darbines veiklas pasineria maksimaliai. Perdegimas, pervargimas yra šiandieninį žmogų lydintys negalavimai, kurie atsiranda dėl per intensyvios darbinės veiklos. Sumažinus darbinį krūvį, padaugėja ir laiko sau. Todėl, pasistenkite pasirinkti atokvėpį, o ne papildomus viršvalandžius darbe.


Sportas ir aktyvi veikla. Daugiau energijos, daugiau optimizmo! Visa tai gali suteikti sportas bei kitos aktyvios fizinės veiklos. Kūnui gaunant apkrovą, sumažėja neigiamų minčių kiekis, labiau atsipalaiduojama, pajuntamas malonus nuovargis. Nenorite lankytis sporto salėje? Viskas gerai, eikite pasivaikščioti, bėgiokite, žaiskite tenisą – galimybių judėti tikrai yra nemažai.

 


Antioksidantų vartojimas. Neskubėkite vartoti cheminių preparatų, pasidairykite po natūralios medicinos pasiūlą. Mes rekomenduojame išbandyti CBD (kanabidiolis) pagamintą iš pluoštinės kanapės. Šis produktas padeda sumažinti jaučiamą nerimą, gerina miegą, padeda atsipalaiduoti ir į kasdienius rūpesčius žvelgti paprasčiau.


Pokalbiai. Kaip dažnai pamirštame kalbėtis iš širdies! Nuolatos bendraukite su draugais, bendraminčiais, dalinkitės savo mintimis ir idėjomis. Išsikalbėkite, išsakykite garsiai savo lūkesčius, svajones. Nuoširdūs pokalbiai paguodžia, palaiko, padrąsina.


Hobiai, malonios veiklos. Gal visada norėjote išbandyti save kažkurioje jums įdomioje veikloje, bet stabdėte save ? Hobiai ir kitos malonios veiklos yra idealus minčių atitraukimas nuo kasdienių rūpesčių ir geras atsipalaidavimo metodas.
Surašykite darbinius įvykius, žmones, su kuriais bendraujate ir jaučiatės blogai, patiriate įtampą, jaučiatės nesaugiai. Pagalvokite apie stresines situacijas, kurios iš jūsų atima energiją. Pasvarstykite, kaip galėtumėte tai pakeisti. Gal pavyks savo aplinką išvalyti nuo to neigiamų emocijų, pašalinti toksiškus santykius, kas skatina ir nuovargį.


Pakeiskite bent vieną kavos puodelį arbata. Jei esate kavos gerbėjai, gali būti, kad šis gardus ir stimuliuojantis gėrimas daro priešingą efektą. Per didelis išgertos kavos kiekis dažnai iš organizmo šalina magnį ir kalį, kurie svarbūs ir sklandžiai nervų sistemos veiklai. Nuolatos gurkšnojama, kava skatina dirglumą, įtampą. Geriausia mėgautis vienu kavos puodeliu dienos eigoje. O sekantis puodelis lai būna žalioji arbata su ženšeniu! Ženšenis turi biologiškai aktyvių medžiagų, mažinančių įtampą, stresą.


Gerkite pakankamai vandens. Tik kelios stiklinės vandens per dieną gali būti ta priežastis, kodėl jus kamuoja nuovargis. Organizmo dehidratacija (vandens trūkumas) turi neigiamos įtakos bendrai savijautai, taip pat ir greičiau pavargstama. Kiekvieną dieną rekomenduojama išgerti bent du litrus vandens, tačiau tikslinga atsižvelgti į kūno svorio masę ir pagal ją suvartoti reikiamą vandens kiekį.

 

Pasitikrinkite sveikatą. Labai dažnais atvejais nuovargio priežastis būna ne tik emocinė. Fiziniai negalavimai gali paveikti bendrą sveikatos būklę, išbalansuoti nervinę sistemą. Ne tik ligos, bet ir vitaminų, mineralų trūkumas prisideda prie chroninio nuovargio išsivystymo. Kartais tai endokrininės sistemos (hormonų disbalanso) nesklandaus funkcionavimo priežastis.


Masažas. Atpalaiduojantis masažas mažina stresą ir įtampą. Masažo metu kūnas patiria relaksacinę būseną, raumenyse nebelieka įtampos. Pojūtis labai panašus kaip klausantis ramios muzikos, kuri irgi padeda atsipalaiduoti. Pasimėgaukite masažu dažniau, leiskite sau nurimti ir atgauti vidinę stiprybę.

 

 

Nuovargis neturi tapti jūsų kiekvienos dienos palydovu. Pasirinkę bent kelis iš išvardintų dvylikos nuovargio įveikimo būdų, raskite jums optimaliausius, priimtiniausius. Nebijokite eksperimentuoti, išbandyti ir tai, ko iki šiol nedarėte ar padaryti, atrodė, bus labai sunku (kad ir nueiti miegoti iki 23 valandos). Nieko nėra svarbiau nei gera sveikata ir savijauta.

ŽALIOSIOS DĖŽUTĖS komandos misija - padėti atrasti kelią į sveikesnį gyvenimą ir geresnę savijautą. Dirbame tam, kad galėtume dalintis savo sukauptomis žiniomis ir įrodyti, kad natūralios priemonės yra naudingos ir veiksmingos. Mūsų klientai pamilo TOP produktus – inovatyvius rutuliukus su pelynu PONAS BAUBAS ir skaidulas DRAKONAS. Tai produktai geresnei savijautai!

Taip pat pas mus rasite itin aukštos kokybės hidrolizuotą jūrinį kolageną.