Ar egzistuoja stebuklingas papildas, galintis suteikti jaunystės, sveikatos ir grožio? Daugelis norėtų rasti atsakymą į šį klausimą. Žinoma, panacėja nuo visų ligų dar neatrasta, tačiau egzistuoja vertingi papildai, kurie gali padėti surasti savo jaunystės šaltinį. Vienas iš jų – baltymas kolagenas. Kviečiame daugiau skaityti apie jo naudas organizmui.

Visi norime džiaugtis gera savijauta, energija, puikia išvaizda. Vis tik bėgantis laikas, greitas gyvenimo tempas, nuolat patiriamas stresas turi neigiamos įtakos mūsų fizinei ir emocinei sveikatai. Laimei, sveika mityba ir tinkamai parinkti papildai gali padėti išsaugoti jaunystę ir grožį. Vienas iš būtinųjų geros savijautos šaltinių – kolagenas, padedantis užtikrinti puikią odos, sąnarių, kaulų ir sausgyslių būklę.Kas yra kolagenas?

Kolagenas – natūraliai žmogaus organizme sintetinamas baltymas, kuris sudaro apie 10 procentų visos mūsų kūno masės. Taip pat svarbu paminėti, kad apie 70 procentų odos atraminės struktūros yra sudaryta būtent iš kolageno. Kolagenas sudaro net apie vieną trečiąją visų žmogaus organizme pagaminamų baltymų. Jis itin svarbus žuvusių ląstelių atsinaujinimui. Šis baltymas reikalingas odos, sąnarių, sausgyslių, kaulų būklei palaikyti.

Kolageno nauda oda

Oda – didžiausias žmogaus kūno organas, atliekantis apsauginę, sekrecinę, termoreguliacinę, jutiminę ir kitas svarbias funkcijas. Ne mažiau aktualus ir estetinis lygmuo – graži, lygi, sveika ir išpuoselėta veido ir kūno oda. Kaip jau minėta, kolagenas yra ypatingai svarbus baltymas, kuris užtikrina ir gerina elastingumą, stiprina audinių sieneles ir skatina bendrą odos regeneraciją. Šis elementas gali padėti sumažinti senėjimo procesus, padėti išlaikyti odos drėgmę. Tai įrodo ir atlikti tyrimai. „Journal of Drugs in Dermatology“ skelbia aktualius ir intriguojančius tyrimo rezultatus. Apie 800 tiriamųjų kasdien vartojo iki 10 gramų kolageno. Rezultatai parodė, kad toks reguliarus šio baltymo vartojimas smarkiai pagerino bendrą odos būklę, užtikrino jos elastingumą. Taigi, kolagenas yra būtinas, norint išsaugoti odos sveikatą ir grožį.


Kolageno nauda sąnariams, kaulams ir sausgyslėms

Kolageno skaidulos sudaro didžiąją dalį kremzlių struktūros, tai pat apie 85 procentus sausgyslių masės. Natūralu, kad organizme su amžiumi mažėjant šio baltymo, nesveikai maitinantis (perteklinis cukraus vartojimas) ir turint žalingų įpročių (rūkymas), gali prasidėti sąnarių ligos. Kolagenas ypatingai svarbus sportuojantiems žmonėms, nes fizinės veiklos metu sparčiau nei įprastai dėvisi sąnariai, raiščiai ir sausgyslės.

Todėl reguliarus šio baltymo vartojimas gali padėti užtikrinti tinkamą judėjimo aparato funkcionavimą, mažinti susidėvėjimą ir leisti džiaugtis fizine veikla, nepatiriant diskomforto ar skausmo. Kitas svarbus aspektas – kolageno vartojimas kaip osteoporozės profilaktika. Yra atlikta tyrimų, kurių rezultatai leidžia kelti prielaidą, kad baltymas gali padėti padidinti mineralinį kaulų tankį ir taip sulėtinti jų nykimą.


Galima kolageno nauda širdžiai ir žarnynui

Atliekama vis daugiau tyrimų, kurių rezultatai byloja, kad reguliarus kolageno vartojimas gali sumažinti aterosklerozės simptomus, taip pat padėti reguliuoti cholesterolio lygį organizme. Tyrėjai mano, kad kolagenas gali padėti sutvirtinti kraujagyslių sieneles, o tai sumažintų riziką susirgti širdies arterijų liga. (Effect of Collagen Tripeptide on Atherosclerosis in Healthy Humans - PMC (nih.gov). Kitas svarbus aspektas – žarnyno sveikata.

Pastaruoju metu daug kalbama apie žarnyno mikrobiotos svarbą darniam sveiko organizmo funkcionavimui. Atliekami tyrimai rodo, kad kolagenas gali padėti gydyti dirgliosios žarnos sindromą bei kitas uždegimines ligas. Reikia pastebėti, kad kolageno nauda žarnynui dar nėra iki galo ištirta, tačiau pradiniai rezultatai nuteikia itin pozityviai.

Kolageno šaltiniai

Vienas geriausių kolageno šaltinių – kaulai, todėl itin naudinga valgyti iš jų išvirtą sultinį ar šaltieną. Taip pat vertinga mėsa, ypač vištiena. Kolageno sintezei svarbus ir vitaminas C, ir pakankamas kitų baltymų šaltinių vartojimas. Vis tik gauti pakankamą, terapiškai veikiantį kolageno kiekį su maistu, gali būti sunku. Čia gelbėja papildai, kurių pasirinkimas išties platus.

Mūsų rekomendacijos

Renkantis papildų rūšį, rekomenduojame pasidomėti gamintoju, įvertinti produkto priedus ir specifiką. Atsiranda vis daugiau specializuotų kolageno papildų – vieni labiau tinka odai gražinti, kitų funkcija – gerinti kaulų, sąnarių ir sausgyslių būklę. Taigi, svarbu žinoti savo poreikius ir vartojimo intencijas. Taip pat reikia pasirinkto papildo kursą vartoti reguliariai. O tada jau galima laukti džiuginančių rezultatų. Išties skatiname išbandyti kolageno papildus, ypač jautresniu gyvenimo epizodu – per menopauzę, jaučiant bėgančio laiko paliktas žymes odoje ir visame kūne, intensyviai sportuojant, susiduriant su sąnarių ligomis, osteoporoze, širdies ar virškinimo veiklos sutrikimais.

Kolagenas gali būti ir tinkamas prevencinis pasirinkimas, norint užbėgti už akių nepageidaujamiems reiškiniams. Galbūt tai bus taip ieškomas jūsų sveikatos ir grožio šaltinis?

ŽALIOSIOS DĖŽUTĖS komandos misija - padėti atrasti kelią į sveikesnį gyvenimą ir geresnę savijautą. Dirbame tam, kad galėtume dalintis savo sukauptomis žiniomis ir įrodyti, kad natūralios priemonės yra naudingos ir veiksmingos. Mūsų klientai pamilo TOP produktus – inovatyvius rutuliukus su pelynu PONAS BAUBAS ir skaidulas DRAKONAS. Tai produktai geresnei savijautai!

Taip pat pas mus rasite itin aukštos kokybės hidrolizuotą jūrinį kolageną.