Kova su svoriu kartais atrodo neįmanoma. Įvairios dietos, maisto atsisakymas vakarais, o rezultato nėra? Na, o kai kurie žmonės valgo mažai, tačiau svorio numesti vis tiek nepavyksta. Pasidalinsiu su Tavimi keliais svarbiais dalykais, kurie padės suprasti, kas gali trukdyti lieknėjimui.

 

Kodėl net ir valgant nedaug, sunku numesti svorio?

Kartais nutinka taip, kad net ir stengiantis valgyti mažai svoris nekrenta. Nors suvartojant šiek tiek mažiau kalorijų per dieną, nei reikia, kilogramai turėtų po truputį nukristi. Tačiau tai gali įtakoti keli faktoriai.

Lėta medžiagų apykaita – tai viena dažniausių priežasčių, kodėl sunku sulieknėti. Medžiagų apykaita sulėtėti gali dėl ligų, dėl didelių tarpų tarp valgymų, griežtų dietų ir kitų priežasčių. Todėl labai svarbu stengtis ją suaktyvinti. Kaip tai padaryti kviečiu paskaityti mano atskirą straipsnį būtent apie tai. Spausk ir skaityk.

Kaloringas maistas. Gali valgyti mažai, tačiau net ir mažos porcijos gali būti kaloringos. Jei pasirinksi pietums tarkime koldūnus, o ne mėsą, žuvį su daržovėmis, ar troškinį, tikrai suvartosi daugiau kalorijų, nors porcija atrodys mažesnė. Kai kas rytais pasirenka bandelę su kava. Atrodo tik maža bandelė, bet ji tikrai daug kaloringesnė nei sveiki, gausūs pusryčiai. O ir naudos organizmui jokios.

 

Kas dar trukdo mesti svorį?

Ar žinojai, kodėl rudenį ir žiemą priaugame daugiau svorio? Tikrai ne vien dėlto, kad daugiau laiko praleidžiame namie. Tačiau tai įtakoja ir saulės trūkumas, kai ima trūkti vitamino D, taip pat valgome mažiau šviežių daržovių, kuriose taip pat gausu vitaminų ir mineralų.

Tamsiuoju metų laiku mažiau judame, organizmas gauna mažiau visko, ko jam reikia. Taip pat tamsesnis metų laikas daro įtaką ir nervų sistemai. O kai esame piktesni, irzlesni, suvalgome daugiau maisto.

 

Griežtos dietos sveikai lieknėti nepadės

Turbūt kiekvienas yra išbandęs ne vieną dietą. Ir kartais jos itin griežtos. O tai tikrai nėra pats geriausias pasirinkimas norint sulieknėti. Tokios dietos sukuria “yo yo” efektą. Pradžioje svoris nukrenta ir tikrai gan greitai. Tačiau tokios dietos ilgai laikytis nepavyks. Pirmiausia, juntamas nuolatinis alkis.

Kita priežastis - savijauta taip pat nebus pati geriausia, kadangi organizmui ims trūkti energijos bei pakankamai maistinių medžiagų. Tuomet pradėsi jausti silpnumą, galvos skausmą. O tai tikrai nėra normali organizmo reakcija. Ir žinoma, baigus laikytis tokios dietos bei ėmus normaliai maitintis, svoris sugrįš, o kartais ir didesnis nei buvo prieš tai. Be to, bus sunku nepersivalgyti, kadangi po griežtos dietos visko norėsis.

Tokios griežtos dietos kartu ir lėtina medžiagų apykaitą. Kadangi organizmas “įjungia” bado rėžimą. Todėl visas gautas kalorijas jis ima kaupti kaip atsargas.

Reikėtų atminti ir tai, kad tiek pradėjus laikytis dietos, tiek sveikiau maitintis, pirmiausia nukrenta ne riebalai, o iš organizmo ima šalintis pertekliniai skysčiai. Būtent todėl atrodo, kad pradžioje numetei daug svorio. Nors iš tiesų tai tik skysčiai.

 

Atmink, ryte rinkis sočius pusryčius, o vakare - lengvai virškinamą vakarienę

Jei nori numesti svorio valgyti reikia pakankamai. Todėl nepraleisk valgių ir nesumažink kardinaliai porcijų. Pusryčiai turi būti sotūs, maistingi ir suteikti dienai energijos. Ryte galima rinktis angliavandenius (sudėtinius) - košės, sumuštiniai su sveika duona ar trapučiais, vaisiai. Svarbiausia, kad nevalgytum greitųjų angliavandenių, ypatingai cukraus ir produktų, kuriuose jo yra.

Vakare rinkis lengviau virškinamą maistą. Labiausiai vakare tinka daug baltymų turintis maistas - kiaušiniai, varškė, kefyras, salotos su žuvimi.

 

Taip pat turėtum atsisakyti pusgaminių ir greitai paruošiamo nesveiko maisto. Valgyk per dieną 5 kartus. 3 pagrindinius patiekalus - pusryčiai, pietūs, vakarienė ir 2 užkandžius. Tuomet per daug neišalksi ir vakare nesinorės užkandžiauti. Beje, vakare valgyk likus ne mažiau nei 2 – 3 valandoms iki miego.

Stenkis su kiekvienu patiekalu suvalgyti pakankamai daržovių. Ypač naudingos lapinės daržovės, tamsiai žalios spalvos daržovės.

Žmonės, kurie įpratę valgyti nedaug, tačiau nesveiką maistą, labiausiai bijo, kad valgant daugiau kartų ir didesnėmis porcijomis (sveiko, subalansuoto maisto), priaugs papildomo svorio. Taip, nutikti šitaip gali. Pačioje pradžioje perėjus prie subalansuotos mitybos ir valgant normaliomis porcijomis gali priaugti kilogramas ar du. Tačiau jie priauga tik laikinai. Vėliau suaktyvėja medžiagų apykaita ir svoris ima puikiai kristi, viskas susireguliuoja ir tuomet gali džiaugtis puikiais rezultatais.

 

Alkoholiniai gėrimai - tikra kalorijų bomba

Kartais tie, kurie daug nevalgo niekaip nesupranta, kas trukdo numesti svorio. Todėl vertėtų suklusti jei dažnai vartoji įvairių alkoholinių gėrimų. Alkoholis itin kaloringas. Ir nesvarbu, ar tai grynas gėrimas, ar tai kokteilis su įvairiais priedais. Jei per savaitę bent kelis vakarus ragauji įvairių gėrimų, tai tikrai gali būti sunkiau krentančio svorio priežastis.

Atmink, kad valgant per mažai tik stabdai savo medžiagų apykaitą. Tikrai yra žmonių, kurie sako, kad nevalgo pusryčių, labai lengvą vakarienę ir sočiau pavalgo tik per pietus. Būtent tai dažniausiai ir yra sunkesnio svorio metimo priežastis. Be to, tai skatina ir svorio augimą. Todėl valgyk sveikai, tačiau sočiai. Tinkamas maistas padės išsaugoti gražią figūrą, visuomet turėsi energijos ir džiaugsiesi skaistesne oda.

 

Jei ieškai mitybos plano, kuris padėtų numesti svorio ir išmokti sveikai maitintis, išbandyk mūsų mitybos planų rinkinį.

ŽALIOSIOS DĖŽUTĖS komandos misija - padėti atrasti kelią į sveikesnį gyvenimą ir geresnę savijautą. Dirbame tam, kad galėtume dalintis savo sukauptomis žiniomis ir įrodyti, kad natūralios priemonės yra naudingos ir veiksmingos. Mūsų klientai pamilo TOP produktus – inovatyvius rutuliukus su pelynu PONAS BAUBAS ir skaidulas DRAKONAS. Tai produktai geresnei savijautai, svoriui mažinti ir žarnynui. Sukūrėme ir naują produktą žmonėms, siekiantiems dar geresnių rezultatų - proteino ir konjako šaknies mišinys DEIVĖ.


Mes žengiame koja kojon kartu su savo klientu, padedame išmokti sveikiau maitintis, formuoti naujus įpročius ir atsirinkti tai, kas iš tiesų naudinga!