Savo svetainėje norime su Jumis dalintis naudinga informacija, todėl šį kartą pasakojame apie organizmo detoksikaciją. Daugelis tikrai yra girdėję šį žodį, tik ar visada teisingai jį suprantate? Ar žinote kas yra detoksikacija?

Organizmo detoksikacija iš tikrųjų nėra paprastas procesas ir reikia žinoti tam tikrus svarbius dalykus. Taip pat daug kas priklauso nuo to, kokių tikslų siekiate stengdamiesi išvalyti organizmą.


Kas yra detoksikacija?

Detoksikacija reikšmė - tai organizmo valymas (valant organizmą padeda ir skaidulų vartojimas - sužinokite daugiau). Pats žodis detoksikacija reiškia nuodingų medžiagų pašalinimą iš organizmo. Detoksikacijos metu iš organizmo pasišalina susikaupę toksinai, vyksta žarnyno detoksikacija, sumažėja pilvo pūtimas. Po organizmo valymo kurso pajuntamas energijos padidėjimas, oda tampa skaistesnė ir gražesnė, pilvas plokštesnis.Viskas yra puiku, tačiau vertėtų pirmiausiai nuspręsti ar verta organizmą valyti jei nesate pasiryžę žengti pirmyn? Kur? Link sveikesnės mitybos. Detoksikacija bus veiksminga ir naudinga tuomet, kai po jos stengsitės organizmą papildyti sveikesniais produktais (sužinokite, kokie produktai padės jaustis geriau), šviežiomis daržovėmis, vaisiais. Na, o jei neplanuojate visiškai keisti savo įpročių, pagalvokite ar daug naudos turėsite valydami organizmą.


Kas vyksta detoksikacijos metu?

Detoksikacijos metu stengiamasi atsisakyti tokių produktų kaip kofeinas, cukrus, alkoholis, balti miltai, pieno, kai kas atsisako ir gyvulinės kilmės produktų. Pirmomis dienomis gali būti ypatingai sunku. Gali svaigti galva, jaučiamas silpnumas. Dėl to, kad organizmas pripratęs gauti nuolat tam tikras medžiagas ir kai staiga jų negauna, reaguoja. Taip yra tarkime su kava. Jei nuolat jos išgeriate nemažai, o paskui staiga nebegeriate, organizmas nebegauna kofeino. Tuomet jaučiamas galvos skausmas, energijos trūkumas. Tačiau greitai organizmas apsivalo ir tuomet jausitės daug geriau nei iki tol.

Valantis organizmą iš jo šalinasi toksinai, išsivalo žarnynas (sužinokite, kas padeda žarnynui). Tad nusiteikite, kad ir į tualetą reikės dažniau lakstyti. Pasistenkite planuotis organizmo valymą tuomet, kai galite leisti sau daugiau pailsėti. Ypač pirmomis dienomis. Vėliau viskas paprasčiau.

Nenustebkite jei padaugėtų spuogų, tuo metu kai organizmas valosi, viską išstumia lauk. Tad kartais gali pasirodyti ir spuogelių. Tačiau jie greitai prapuls ir džiaugsitės daug gražesne, sveikesne oda.

 

Organizmo valymosi simptomai

Kai organizmas valosi nuo toksinų ir įvairių kitų nenaudingų medžiagų, galite pajusti tam tikrų, ne visada malonių pojūčių. Pirmas dienas gali skaudėti galvą, galite justi silpnumą. Taip pat dažniau eisite į tualetą tuštintis. Taip pat gali atsirasti spuogų. Kai organizmas valosi, jis stengiasi viską kuo greičiau pašalinti iš vidaus. Tad neišsigąskite, spuogai po kurio laiko tiesiog pradings ir džiaugsitės daug sveikesne oda nei iki tol. Galvos skausmo ar silpnumo taip pat nereikia išsigąsti. Tai laikinas simptomas, organizmo reakcija. Tiesa, ne visi simptomai pasirodo. Viskas priklauso nuo to, kiek Jūsų organizmas užsiteršęs. Organizmo valymosi metu vyksta kepenų detoksikacija, susitvarko žarnynas, pasišalina organizme užsilaikiusios nenaudingos ir net nuodingos medžiagos. Organizmo valymas nuo toksinų sudėtingas procesas, todėl net jei ir jaučiate ne itin malonius pojūčius, pakentėkite. Jie greitai dingsta, o nauda, kurią organizmas gauna po detoksikacijos labai didelė.

 

Ką reikia žinoti apie organizmo detoksikaciją?

Detoksikacijos metu labai svarbu gerti pakankamai daug vandens, kad organizmas galėtų greičiau pašalinti viskas kenksmingas medžiagas iš organizmo. Taip pat būtinai vartokite ir omega rūgščių. Kai kurie pasitelkia ir įvairius natūralius papildus, kad organizmas gautų pakankamai reikiamų medžiagų ir vitaminų (sužinokite, kokios papildomos priemonės padės pasirūpinti grožiu ir gera savijauta iš vidaus). O tam tikros žolelės gali padėti greičiau ir efektyviau išsivalyti. Tačiau svarbu pasikonsultuoti su žmonėmis, kurie tai išmano ir gali padėti Jums saugiai detoksikuotis organizmą.

Valant organizmą daugiau judėkite, mankštinkitės. Tai paskatins geriau veikti kraujotakos sistemą, suaktyvins limfinę sistemą. Pamatysite, kaip po kelių dienų jausitės energingi ir daug žvalesni. Be to, tai padės numesti ir kelis papildomus kilogramus. Valantis organizmui pirmiausiai pasišalins pertekliniai skysčiai, o pasikeitus mitybai nutirps ir riebaliukas.

 

Kiek laiko rekomenduojama detoksikuoti organizmą?

Organizmo detoksikacijos laikotarpis priklauso nuo Jūsų. Tačiau rekomenduojama tai daryti 21 dieną. Per šį netrumpą laikotarpį organizmas sugebės pakankamai išsivalyti ir pašalinti iš organizmo visas nereikalingas medžiagas. Be to, tai toks laiko tarpas, per kurį įmanoma pakoreguoti savo kasdieninius įpročius (skaitykite daugiau apie tai, kaip sveikai numesti svorio).

 

Ką valgyti detoksikacijos metu?

Išgirdus žodį detoksikacija dažnai žmonėms kyla mintis, kad reikia kuo mažiau valgyti arba badauti. Tačiau būtent pirmas ir svarbiausias dalykas yra nebadauti. Detoksikacija nėra badavimas. Tai organizmo valymas, toksinų šalinimas ir tam reikia daug energijos. Todėl valgyti turite. Svarbu rinktis sveiką, subalansuotą maistą. Jei detoksikacijos metu nevalgysite gyvulinio maisto, rinkitės daugiau įvairių ankštinių daržovių, valgykite košes, troškinius ir nepamirškite kuo daugiau šviežio, neapdoroto maisto.

Labai svarbu vartoti daugiau daržovių. Žaliose daržovėse gausu antioksidantų, vitaminų, mineralų. Daržovės padės sustiprinti organizmą, sumažinti uždegiminius procesus. Be to, žalios spalvos daržovėse gausu skaidulų, kurios padeda išvalyti žarnyną ir pagerinti virškinimo procesą. Valgykite kopūstus, įvairias salotas, špinatus, sultenes, avokadus, agurkus. Taip pat valant organizmą labai naudingos uogos. Tada jei detoksikuojatės organizmą uogų sezono metu, būtinai įtraukite jų daugiau į savo valgiaraštį. Jos taip pat turtingos vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis.

Gerkite šiltą vandenį su citrina, šis gėrimas puikiai padeda išvalyti kepenis.

Atsisakykite cukraus, perdirbto maisto, venkite produktų, kuriuose yra glitimo. Organizmui tikrai palengvės, o Jūs jausitės puikiai. Žinoma, pradžioje kiek sunku priprasti prie naujų skonių ir kitokios mitybos, bet būtų idealu, jei sveikiau maitintumėtės ir po detoksikacijos.

Šiais laikais tiesiog gausu įvairių sveikuoliškų receptų internete. Visuomet gali pasinaudoti ir mūsų komandos narės, diatetikos studentės kuriamo blogo Wise Taste (raskite skaniausius receptus, kuriais dalinasi Rima) receptais. Jo kūrėja Rima dalinasi skaniais ir sveikais receptais, kurių didžioji dalis puikiai tiks ir detoksikacijos metu.

Taip pat idėjų galite rasti ir Facebook grupėse (prisijunk prie mūsų). Tad idėjų tikrai nepritrūksite.

 

O kas po detoksikacijos?

Po detoksikacijos labai svarbu nepulti prie senų įpročių. Atminkite, kad savo organizmu turite rūpintis ir neapkrauti jo nesveikais ir beverčiais produktais. Pasistenkite kiek įmanoma sveikiau maitintis. Pasilepinkite, bet tik retkarčiais. Pamatysite, kad pagerės Jūsų sveikata, sustiprės imunitetas, o energija trykš per kraštus. Juk norime būti sveiki, žvalūs ir stiprūs. Tad kodėl teršiame savo organizmą? Juk kasdien ir taip gauname daug įvairių kenksmingų medžiagų per orą, net ir per sveikus produktus. Todėl atidesnis stebėjimas ką dedate į burną tikrai padės išlaikyti gerą savijautą visada.


Kada negalima atlikti detoksikacijos?

Pirmas dalykas, tuomet kai net neįsivaizduojate kas tai ir kaip tai reikėtų daryti. Pasitarkite! Specialisto pagalba labai pravers nežinantiems nuo ko pradėti.

Taip pat organizmo detoksikacijos daryti negalima jei laukiatės, maitinate vaikelį. Taip pat jei turite valgymo sutrikimų ar rimtų ligų. Tokiu atveju svarbu gydytojo pagalba ir leidimas.

 

Kiek laiko trunka detoksikacija?

Detoksikacijos kurso trukmė priklauso nuo priemonių, kuriomis valysite organizmą. Vieni laikosi specialios dietos, kiti į pagalbą kartu pasitelkia ir įvairius preparatus, natūralias žoleles ar papildus. Kiekvienu atveju kurso trukmė skirtinga. Mes organizmo detoksikaciją rekomenduojame atlikti 21 dieną. Perkant "Poną Baubą" dovanų pridedame specialų detoksikacijos kalendorių, kuriame kiekvienai dienai skirta užduotis - patarimas. Tai padės daugiau sužinoti apie tai, kaip detoksikuoti organizmą namuose.

 

Organizmo detoksikacija - ar man reikalinga?

Mūsų kūnas yra protingas. Jis siunčia mums signalus kada turėtume pailsėti ar kažką pakeisti savo kasdieniniuose įpročiuose. Tai, kad Jūsų organizmas užsiteršęs parodo labai daug dalykų. Vienas pirmųjų - darbingumo sumažėjimas ir energijos trūkumas. Taip nutinka todėl, kad organizmas bando natūraliai išsivalyti organizmą pats. Todėl visa energija nukreipiama būtent į tai. Dėl to Jūs jaučiatės mažiau darbingi. Jei organizmui padėsite detoksikuotis, labai greitai ir vėl atgausite jėgas.

Išvaizda taip pat parodo, kad organizmą reikia valyti. Jei oda tapo blyškesnė, paakiai nuolat patamsėję, daugiau prakaituojate ir prakaitas turi stiprų kvapą, ant liežuvio pastebėjote daugiau apnašų - tai tai pat organizmo taršos signalai. Todėl atidžiai stebėkite ir savo išvaizdos pakitimus. Jie labai daug pasako apie organizmo vidinę sveikatą.

Taip pat galite dažnai jausti silpnumą, dingsta apetitas, tuštinimasis tapo nereguliarus, dažnai ima skaudėti galvą, prastai išsimiegate. Toksinai organizme veikia ir mūsų emocijas. Irzulmas, nuotaikų kaita taip pat parodo, kad organizmui metas išsivalyti.

Ir tai tik keli pagrindiniai simptomai, kurie rodo, kad vertėtų susimąstyti, jog turite keisti savo mitybą (sužinokite daugiau apie tinkamą mitybą) ir apvalyti organizmą. Tad kol organizmas visiškai nenusilpo ir nepradėjote labiau sirgti, pasirūpinkite juo. Visada geriau užkirsti kelią didesniems negalavimams iš anksto. Taip tikrai išsaugosite sveikesnį organizmą.

Rūpinkitės savimi iš vidaus, tuomet džiugins ir išorė. O ir nuotaika gera garantuota!

 

ŽALIOSIOS DĖŽUTĖS komandos misija - padėti atrasti kelią į sveikesnį gyvenimą ir geresnę savijautą. Dirbame tam, kad galėtume dalintis savo sukauptomis žiniomis ir įrodyti, kad natūralios priemonės yra naudingos ir veiksmingos. Mūsų klientai pamilo TOP produktus – inovatyvius rutuliukus su pelynu PONAS BAUBAS ir skaidulos DRAKONAS. Tai produktai geresnei savijautai, svoriui mažinti ir žarnynui. Sukūrėme ir naują produktą žmonėms, siekiantiems dar geresnių rezultatų - proteino ir konjako šaknies mišinys DEIVĖ.


Mes žengiame koja kojon kartu su savo klientu, padedame išmokti sveikiau maitintis, formuoti naujus įpročius ir atsirinkti tai, kas iš tiesų naudinga!