Ar Tau niekada taip nenutiko, kad tiesiog iš niekur atsirado alergija? Galbūt maisto produktui, galbūt žiedadulkėms ar gyvūno plaukams. Ir visuomet kyla klausimas - kodėl? Ypač jei žmogus iki tol niekada nebuvo alergiškas. Alergijai atsirasti įtakos turi įvairūs aplinkiniai veiksniai ir ypač mityba. Straipsnyje papasakosiu, kokie maisto produktai dažniausiai sukelia alergiją bei kokie aplinkos veiksniai daro įtaką mūsų organizmui.


Aplinka ir alergija

Kaip ir minėjau, alergijoms atsirasti ir progresuoti įtakos turi mūsų aplinka. Ne veltui specialistai rekomenduoja kuo daugiau laiko leisti lauke, gryname ore, o ne uždarose patalpose. Įsivaizduok, kiek namuose, darbe, uždaroje erdvėje yra mikroorganizmų - dulkių erkutės, kai kur net pelėsis. Kuo ilgiau būname tokioje aplinkoje, tuo didesnė tikimybė, kad gali atsirasti alergija.


Nerūkai, tačiau būni rūkančių kompanijoje? Tai vadinama pasyviuoju rūkymų, kuris taip pat daro įtaką alergijoms atsirasti. Net ir cigarečių dūmai yra kenksmingi, todėl visuomet venk būti arti žmogaus, kuris tuo metu rūko.
Žinoma, jei stengiesi daugiau laiko praleisti lauke – leisk jį gamtoje, užmiestyje ar prie jūros. Miesto oras užterštas, pilnas kietųjų dalelių, kurios taip pat veikia mūsų organizmą. Tokio oro ypač vengti turėtų žmonės, sergantys astma, alerginiu rinitu.


Mityba – kokią ji turi įtaką alergijoms atsirasti?

Kartais galime net nesuprasti, kad turime alergiją. Vyresniems žmonėms ji pasireiškia kiek kitaip nei vaikams. Retesniais atvejais beria. Bet dažnai tai gali būti tiesiog nesibaigianti sloga, dažnas pilvo pūtimas, sutrikęs virškinimas. Kai organizmas gauna daug alergeno, nebesusitvarko ir bando valytis.

 

 

Kokie produktai dažniausiai sukelia alergiją?

Pienas. Karvės pienas vienas dažniausių alergenų, todėl jo reikėtų vengti. Be to, pienas skatina organizme gleivių sekreciją. Pienas sukelia ir uždegiminius organizmo procesus. Geriau rinktis raugintus pieno produktus - kefyrą, pasukas, natūralų jogurtą. O patį pieną keisti augaliniu ar pienu be laktozės.


Kiaušiniai. Kiaušiniai taip pat dažnas alergenas, vertėtų jų valgyti saikingai. Kiaušiniuose gausu baltymų, todėl kartais jų daugiau suvalgius gali imti berti nugarą, veidą. Kai organizmas gauna per daug baltymų, gali atsirasti alerginė reakcija.


Žuvis, jūros gėrybės. Šiems produktams žmogus dažniausiai alergiją turi visam laikui. Dažniausiai alergiški būna suaugę žmonės. Žinoma, jei alergijos neturi, žuvį ar jūros gėrybes įtraukti į savo mitybą naudinga.


Riešutai. Jei alergijos riešutams neturi, tai turbūt ji ir neatsiras, bet riešutais piktnaudžiauti taip pat nereikėtų. Tai sunkiau virškinamas maistas.


Kviečiai. Dar vienas dažnas alergenas - kviečių baltymai. Jų yra daugelyje maisto produktų. Kartais net sunku suprasti, kad turi alergiją kviečiams, kadangi simptomai gali būti ir nestiprūs.

 

 

Gliutenas (glitimas). Gliuteno dažnai netoleruoja daug žmonių. Netoleruojantiems gliuteno gali išsivystyti liga – celiakija. Gliuteno daugiausiai yra kviečiuose, avižose, rugiuose bei miežiuose. Tai, kad netoleruoji gliuteno, išduoda tokie simptomai: pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pilvo, galvos skausmas, nuovargis, odos bėrimai, anemija, autoimuniniai sutrikimai, galūnių tirpimas.


Aptarėme pagrindinius maisto produktus, sukeliančius alergiją. Jei toleruoji tokį maistą, labai svarbu stengtis sveikai maitintis, kadangi nuolat valgant įvairius pusgaminius, miltinius patiekalus, vartojant daug cukraus ir kitų nesveikų produktų, organizmas užsiteršia. Tai taip pat gali sukelti alergines reakcijas.


Jei nori išmokti rinktis sveikesnius produktus ir skaniai valgyti, išbandyk mūsų metinę prenumeratą. Kas savaitę gausi vis naują knygelę su 10 gardžių receptų. Kiekviena knygelė teminė ir skirta tam tikrai produktų rūšiai. Dalinuosi ne tik įvairiais patiekalais, bet ir desertų receptais.


ŽALIOSIOS DĖŽUTĖS komandos misija - padėti atrasti kelią į sveikesnį gyvenimą ir geresnę savijautą. Dirbame tam, kad galėtume dalintis savo sukauptomis žiniomis ir įrodyti, kad natūralios priemonės yra naudingos ir veiksmingos. Mūsų klientai pamilo TOP produktus – inovatyvius rutuliukus su pelynu PONAS BAUBAS ir skaidulas DRAKONAS. Tai produktai geresnei savijautai, svoriui mažinti ir žarnynui. Sukūrėme ir naują produktą žmonėms, siekiantiems dar geresnių rezultatų - proteino ir konjako šaknies mišinys DEIVĖ.
Mes žengiame koja kojon kartu su savo klientu, padedame išmokti sveikiau maitintis, formuoti naujus įpročius ir atsirinkti tai, kas iš tiesų naudinga!