„Netflix“ ir mėgiamiausi užkandžiai kartu su gazuotais gėrimais - mirtina kompanija Tavo produktyviai dienai. Tik pradėjęs traškučių pakelį, jau tikriausiai žinai, kad taip nieko naudingo tokią dieną ir nenuveiksi. Kodėl? Priežastis paprasta - energijai palaikyti būtinas tinkamas „kuras“. Vietoj greito maisto ir užkandžių yra keletas sveikesnio ir naudingesnio maisto variantų, kurie ne tik pakels energijos lygį, bet ir pagerins susikaupimą bei visą bazinę savijautą.

Nuo sveikų pusryčių iki energiją įkraunančių užkandžių visą dieną - tik vienas žingsnis. Tereikia vos keletą pamėgtų, tačiau nesveikų produktų pakeisti gardžiomis, tačiau sveikomis alternatyvomis.

Energingai dienos pradžiai - sveiki pusryčiai

Ypatingai svarbus dienos ritualas, padedantis užsikrauti energijos iki pat vakaro - pusryčiai. Kaip pusryčiauti sveikai ir skaniai, o svarbiausia, greitai - padės keli lengvų užkandžių deriniai.

Produktyvumo paslaptis yra nuolatinė kraujo apytaka širdyje ir smegenyse. Vienas iš produktų, kuris yra laikomas natūraliu šio ciklo stimuliatoriumi… avokadas! Šis vaisius yra paprastas, skanus ir efektyvus būdas suaktyvinti smegenų ląsteles. Avokadai prisotinti sveikųjų riebalų, kurie nekenkia organizmui ir gali pagerinti Jūsų susikoncentravimą. Užteks vos kelių skrebučių pusryčiams! O kad būtų dar skaniau, pagardink tokius sumuštinius fetos sūriu ir chia sėklomis. Pastarosiose esantis puikus baltymų, riebalų ir skaidulų derinys, suteiks aukščiausio lygio energijos visai dienai.

Kad neatsibostų skrebučiai su avokadu, į savo pusryčių racioną nepamiršk įtraukti vaisių. Pavyzdžiui, bananai - jais rekomenduojama ne tik užkandžiauti, bet ir paskanauti kokteiliuose ar vaisių salotose. Gliukozė organizme prilygsta energijai, o bananai yra vieni geriausių išteklių šiam energijos suteikiančiam ingredientui. Viename banane yra jūsų organizmui reikalingas paros gliukozės kiekis. Šis vaisius taip pat itin sotus, tad gali tapti ne tik Jūsų pusryčių sudedamąja dalimi, bet ir puikiu užkandžiu tarp valgymų. Jei gaminiesi vaisių salotas, įprastą jogurtą pabandyk pakeisti graikišku jogurtu. Jame yra tirozino - amino rūgšties, kuri gamina ir dopaminą, ir noradrenaliną. Tai elementai, mobilizuojantys raumenis ir kūną veikti. Graikiško jogurto variantas parinktas ne be reikalo - jame gausu raumenis formuojančių baltymų ir kalcio, kuris gerina nervų veiklą.

Jei kiekvienas jūsų pusryčių ritualas užbaigiamas puodeliu karštos kavos, sveikiname - jau sėkmingai kraunatės energijos likusiai dienai. Kad efektas būtų veiksmingesnis, siūlome bent retkarčiais kavą pakeisti kvapnios žaliosios arbatos puodeliu. Tai turtingas antioksidantų ir maistinių medžiagų šaltinis, duodantis daug naudos sveikatai. Arbatoje esantis kofeinas padės pagerinti nuotaiką, dėmesingumą ir atmintį. O kofeino ir amino rūgšties L-teanino (taip pat randamo žaliojoje arbatoje) derinys iš tikrųjų gali padėti pagerinti smegenų veiklą. Žalioji arbata yra natūralus energijos stipriklis, neturintis neigiamo kitų energiją gaminančių ingredientų šalutinio poveikio. Viena iš efektyviausių žaliosios arbatos rūšių energijos gamybai yra Matcha, kuri per pastaruosius kelerius metus itin išpopuliarėjo. Matcha yra ypatinga tuo, kad visas žaliosios arbatos lapas yra sumalamas į smulkius miltelius ir suvartojamas, kitaip nei kitos arbatos, kurių lapeliai panardinami į karštą vandenį. Suvalgius visą lapelį gaunama galingų antioksidantų.

Kokį kiekį vandens per dieną vertėtų suvartoti?

Vanduo gal ir ne maistas, tačiau vis vien naudingas, didinant produktyvumo lygį darbo vietoje. Kadangi mūsų kūną sudaro daugiau nei 70 proc. vandens, visos kūno funkcijos priklauso nuo to, ar pakanka vandens organizme. Per dieną vandens atsargos organizme senka, o jei negeriate pakankamai vandens, kad atstatytumėte prarastą kiekį, smegenyse ir kitose organizmo funkcijose pasireiškia šalutiniai poveikiai.

Išgerdami bent aštuonias stiklines vandens per dieną pastebėsite, jog pagerėja jūsų susikaupimo lygis, galite lengviau ir aiškiau mąstyti. Jei jaučiate motyvacijos trūkumą, padidėjusį nuovargį ir nerimą, užduotys darbe tampa sunkesnės tiek fiziškai, tiek protiškai, greičiausiai tai organizmo signalas išgerti stiklinę vandens!

Sveiki užkandžiai - misija įmanoma

Uogos yra puikiausi užkandžiai - ir greita, ir skanu. Galite rinktis braškes, vyšnias, trešnes, avietes… Pavyzdžiui, mėlynės - tai saldus ir patogus skanėstas, prisotintas antioksidantų, galinčių pagerinti smegenų veiklą, o taip pat ir atmintį. Įprastai, kuo uogos tamsesnės, tuo stipresnės jų antioksidacinės savybės.

Pasmaližiauti dienos metu mėgstantiems žmonėms, vietoj įprasto šviesaus pieniško šokolado, vertėtų rinktis juodąjį šokoladą. Jei perkate kokybišką juodąjį šokoladą su dideliu kakavos kiekiu, nesijausite kaltas, atsispyręs gardžiai pagundai. Toks šokoladas labai maistingas, o kakava per trumpą laiką gali pagerinti smegenų veiklą.

Stresas ir nemiga yra dvi didžiausios kliūtys, kuomet reikia išlaikyti motyvaciją. Laimei, su jais abiem galite kovoti natūraliai - tiesiog saujele saulėgrąžų sėklų. Kaip? Magiškose sėklelėse yra triptofano - amino rūgšties, kuri smegenyse paverčiama serotoninu.

Riešutų mėgėjams - geros žinios. Visuomet turėti po ranka bent saujelę riešutų yra pats geriausias energijos „multi eliksyras“. Riešutai yra puikus baltymų ir natūralių riebalų šaltinis, kurių reikia, kad jūsų organizmas būtų sveikas. Riešutai turi savyje antioksidantų, vitaminų ir kitų elementų, kurie yra natūralus energijos stimuliatorius.

Pietūs kitaip

Dienai įsibėgėjus ateis metas ir sotiems pietums. Ką ir su kuo reikėtų derinti, kad būtų tinkamai papildyti energijos ištekliai?

Lapiniai žalumynai, tokie kaip brokoliai, lapiniai kopūstai, špinatai turėtų būti vienas svarbiausių ingredientų jūsų pietų lėkštėje. Juose gausu geležies, kuri padės sumažinti nuovargio jausmą ir pakels energijos lygį. O vitaminu C turtingi žalumynai dar ir padės stiprinti imunitetą. Ne be reikalo žymiojo „Popajaus“ mėgstamiausias maistas - špinatai. Tai daržovė, skatinanti ne tik mokymosi gebėjimus, motorinius įgūdžius, bet ir apsauganti smegenis nuo streso.

Riebios žuvies, tokios kaip lašiša, skumbrė ir sardinės, vartojimas gali pagerinti miego kokybę. Tai maistas produktyvumui skatinti, o lašiša yra viena geriausiai šią funkciją atliekančių žuvų. Lašišoje yra daug omega-3 riebalų rūgščių, kurios ypač naudingos žmogaus organizmui (gerina atmintį ir protinę veiklą bei mažina stresą).

Nesvarbu, ar pasirinksite: pabarstyti linų sėmenų į savo kokteilį ar blynų tešlą - padarysite sau didžiulę paslaugą. Super sėklos gali pasigirti sveikaisiais riebalais, kurie pagerina smegenų veiklą.


Magnis yra pagrindinė rudųjų ryžių sudedamoji dalis, todėl puikiai malšina stresą ir padidina produktyvumą. Ruduosiuose ryžiuose taip pat gausu būtinų vitaminų, kurie padeda jūsų organizmui tinkamai funkcionuoti.


Atrodo, kad visi išvardyti maisto produktai yra banalūs ir paprasti, tačiau įprasto greito maisto pakeitimas vos keliais produktais iš šio sąrašo gali efektyviai pakeisti jūsų dieną. Išbandykite patys!

ŽALIOSIOS DĖŽUTĖS komandos misija - padėti atrasti kelią į sveikesnį gyvenimą ir geresnę savijautą. Dirbame tam, kad galėtume dalintis savo sukauptomis žiniomis ir įrodyti, kad natūralios priemonės yra naudingos ir veiksmingos. Mūsų klientai pamilo TOP produktus – inovatyvius rutuliukus su pelynu PONAS BAUBAS ir skaidulas DRAKONAS. Tai produktai geresnei savijautai, svoriui mažinti ir žarnynui.