Manau, kad kiekvienam bent kartą gyvenime teko susidurti su svorio metimo procesu. Vienam gal būt norisi numesti vos vieną kilogramą, kitam reikia 10 ir daugiau, dar kitiems tik padailinti kūno linijas. Bėda ta, kad dažnai svorio metimas procesas pradedamas spontaniškai. O tai reiškia, kad lygiai taip pat greitai jis ir baigiasi - pritrūkta kantrybės, nuolat norisi valgyti, sunku atsilaikyti prieš pagundas. Bet apie viską nuo pradžių...


KMI – rodiklis svorio stebėjimui

Kad reikia mesti svorio dažniausiai sprendžiame tiesiog tada, kai nepatinka atvaizdas veidrodyje. Kartais atrodo, kad šiek tiek reikia sumažinti pilvuką, nepatinka šlaunys ar kitos kūno vietos. Tačiau geriausia vadovauti KMI (kūno masės indeksas). Jį pasiskaičiavus sužinosi, ar turi viršsvorio. Kaip tai padaryti matai paveikslėlyje.


KMI reikšmės:

  • <18,5 – svoris per mažas (didesnė ligų rizika);
  • 18,5 – 24,9 – svoris normalus (ligų rizika minimali);
  • 25 – 29,9 – antsvoris (didesnė ligų rizika);
  • 30 – 34,9 – I laipsnio nutukimas (didelė ligų rizika);
  • 35 – 39,9 – II laipsnio nutukimas (labai didelė ligų rizika);
  • >40 – III laipsnio nutukimas (itin didelė ligų rizika).

Jei tavo svoris pagal KMI normalus, svorio mesti tau tikrai nereikia. Bet sveikas gyvenimo būdas vis tiek svarbus. Na, o turint nutukimą ar antsvorio reikėtų susimąstyti apie svorio metimą. Tačiau blogiausia tai, kad pirmiausia griebiamasi kokios nors populiarios dietos, rastos internete. Žinoma, pasilaikius griežtos dietos svorio tikrai numesti galima, bet žala organizmui, prasta nuotaika dažniausiai neatsiejami nuo tokių dietų.


Kodėl gali būti pavojingos griežtos dietos?

Greita ir griežta dieta tinka tokiu atveju jei jos laikysiesi dieną ar dvi, kai nori pajausti lengvumą ir organizmą apvalyti. Vis tik mesti svoriui griežta dieta neduos norimo rezultato. Baigus laikytis tokios dietos, svoris dažniausiai grįžta dar didesnis nei buvo iki tol. Greita dieta dažniausiai trunka savaitę, 10 dienų, bet ne ilgiau. O po to žmogus ir vėl sugrįžta prie senų valgymo įpročių, organizmui per tą laiką ima trūkti maistinių medžiagų, vitaminų, o medžiagų apykaita susiduria su sunkumais.


Kai kurie renkasi net ne dietą, o badavimą. Viskas gerai, jei tai vyksta tik dieną. Tačiau ilgiau badaujant gali būti sunku ir tai nebus geras būdas numesti svorio. O ir svoris sugrįš taip pat, kaip ir po griežtesnės dietos.


Svorio metimas – tai įpročių keitimas

Saugiausias ir teisingiausias, efektyviausias būdas mesti svorį - tai įpročių keitimas. Teisingas lieknėjimas negali trukti vos savaitę. Procesas ilgas ir su laiku sveika mityba turėtų tapti kasdieniu įpročiu. Pradžioje ypač sunku atsisakyti daugelio mėgstamų produktų, tad pirmiausia gali pradėti nuo porcijų sumažinimo. Tai jau bus puikus žingsnis sėkmingo lieknėjimo link.

 

Be jokios abejonės labai svarbu ir valgomas maistas. Reikia stengtis maistą ruošti ne riebaluose, o virti, troškinti, kepti orkaitėje. Jei maistas kepamas keptuvėje, rinkti lydytą sviestą ar nerafinuotą, kepimui skirtą aliejų. Taip pat reikėtų vis mažinti suvartojamo cukraus kiekį, vėliau jo visai atsisakyti. Mažiau miltinių patiekalų, gazuotų, saldintų gėrimų. Ir žinoma, gerti kuo daugiau vandens, nesaldintos arbatos.

 

Kodėl kartais svorio metimas sunkus iššūkis?

Ar tau nėra taip nutikę, kad pradedi mesti svorį, tačiau tai tampa tokiu dideliu iššūkiu, kad norisi mesti jau po dienos. Nuolat galvoji apie maistą, kankina alkis, tampi irzlus. Svorio mesti nerekomenduojama pradėti tada, kai nuolat jauti įtampą, patiri stresą ar esi fiziškai išsekęs. Taip pat tai neturi būti prievarta sau. Net ir svorio metimas turi teikti malonumą. Todėl pradėjus mesti svori rekomenduojama susidaryti mitybos planą pasitarus su mitybos specialistus, kuris sudėlios meniu pagal Jūsų mėgstamus produktus.


Metant svorį labai svarbu ir psichologinė savijauta. Svarbu save motyvuoti, kad procesas būtų dar malonesnis.


Tai, ko svarbu nepamiršti metant svorį

Rytą pradėk su mankšta ir stikline vandens. Vos atsikėlus išgerk stiklinę vandens. Gali įsispausti citrinos. Vanduo turi būti ne šaltas, o kambario temperatūros. Tuomet pajudėk - atlik nesudėtingą mankštą ar lengvai pabėgiok. Taip pradėjus rytą suaktyvinama medžiagų apykaita, organizmas paruošiamas pusryčiams.
Valgyk pusryčius. Tai svarbus dienos valgis. Ryte puikiai tiks lengvas maistas - košė, salotos, jogurtas, vaisiai, varškė, kiaušiniai. Ryte pavalgius ne taip greitai išalksi dieną ir nekankins alkis.


Arbatą ar kavą saldink natūraliais saldikliais. Žinau, kaip pradžioje sunku atsisakyti saldintos kavos ar arbatos. Tokiu atveju pakeisk cukrų trupučiu medaus, stevija ar kitu natūralia saldikliu.


Su kiekvienu patiekalu suvalgyk ir porciją daržovių. Tačiau net ir jų negalima valgyti neriboto kiekio. Taip skrandžio tūris padidinamas ir paskui nuolat jausi alkį.
Valgyk lėtai, neskubant. Vandenį gerk likus iki valgio 20 – 30 minučių, o po valgio taip pat luktelk mažiausiai pusvalandį. Valgio metu nerekomenduojama užsigerti.
Lieknėjant atsisakykite arba labai sumažinkite suvartojamo alkoholio kiekį, gerkite mažiau kavos.


Svarbiausia viską daryti palaipsniui ir savęs iš karto per daug nespausti, nes tuomet viskas atrodo žymiai sunkiau. Na, o jei ieškai sveikų receptų idėjų, užsiprenumeruok mūsų metinę receptų prenumeratą. Kas savaitę atsiųsiu tau vis naują receptų knygelę. Įsigyti gali čia: https://www.zaliojidezute.lt/12prenumerata


ŽALIOSIOS DĖŽUTĖS komandos misija - padėti atrasti kelią į sveikesnį gyvenimą ir geresnę savijautą. Dirbame tam, kad galėtume dalintis savo sukauptomis žiniomis ir įrodyti, kad natūralios priemonės yra naudingos ir veiksmingos. Mūsų klientai pamilo TOP produktus – inovatyvius rutuliukus su pelynu PONAS BAUBAS ir skaidulas DRAKONAS. Tai produktai geresnei savijautai, svoriui mažinti ir žarnynui. Sukūrėme ir naują produktą žmonėms, siekiantiems dar geresnių rezultatų - proteino ir konjako šaknies mišinys DEIVĖ.

Mes žengiame koja kojon kartu su savo klientu, padedame išmokti sveikiau maitintis, formuoti naujus įpročius ir atsirinkti tai, kas iš tiesų naudinga!