Apie grybus galima išgirsti įvairių nuomonių. Tačiau jų nauda įrodyta, nors jie ir turi vieną minusą - yra sunkiau virškinami. Vis tik, jei grybus rinksiesi valgyti ne vakare ir ne labai dideliais kiekiais, iš jų gausi tikrai nemažai naudos. Todėl noriu tau plačiau papasakoti apie tai, kuo jie naudingi ir kokie grybai maistingiausi.

Grybai – turtinga sudėtis

Grybai turi labai daug ląstelienos, baltymų ir mineralinių medžiagų. Beje, ar žinojai, kad jie baltymų kiekiu prilygsta net mėsai ar žuviai. O savo turtinga sudėtimi nė kiek nenusileidžia daržovėms. Grybuose gausu kalcio, kalio, fosforo, mangano, magnio, geležies, vario, antioksidantų, lecitino. Lecitinas kaip žinia padeda mažinti cholesterolio kiekį kraujyje.

Valganti grybus svarbu žinoti, kad visos naudingiausios medžiagos susikaupusios jo kepurėlėje. Grybuose gausu ne tik mineralinių medžiagų, bet ir vitaminų. Ypač B grupės. O kai kurie grybai turi net medžiagų (betagliukanai), kurios padeda stiprinti imunitetą ir apsaugoti organizmą nuo vėžinių susirgimų.
Tam tikros grybų rūšys išsiskiria savo nauda ir maistingų medžiagų gausa. Tad atskirai apie vertingiausias.

Pievagrybiai

Dažnai pievagrybiai laikomi tiesiog nieko vertu grybu, kuris suteikia patiekalams papildomo skonio, o jo nereikia taip smarkiai apdoroti, kaip miško grybų. Vis tik tikrai neverta pievagrybių nustumti į šoną. Jie turtingi antioksidantais, kurie padeda iš organizmo pašalinti laisvuosius radikalus ir skatina ląstelių atsinaujinimą. Be to, pievagrybiai turi tokių medžiagų, kurios padeda apsisaugoti nuo vėžinių susirgimų, taip pat padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Naudingi turintiems problemų su kraujo spaudimu. Pievagrybiuose gausu vario, geležies, kalio, seleno, fosforo. Todėl tai grybai, kuriuos tikrai verta įtraukti į savo mitybą.

Baravykai

Baravykuose labai daug organizmui reikalingų aminorūgščių, beta karoteno, vitaminų D, PP, B grupės vitaminų. Baravykų sudėtyje daug vario, cinko, fosforo, seleno, lecitino. Lecitinas, kaip minėjau, padeda mažinti choresterolio kiekį kraujyje. Ypač naudingi džiovinti baravykai, kuriuose labai daug baltymų. Net daugiau nei mėsoje. Norėdami pagerinti širdies darbą, sumažinti galvos skausmus, išbandykite grybų sultinį. Beje, baravykai puikiai tinka metantiems svorį, kadangi turi labai mažai kalorijų.

Voveraitės

Ar žinojai, kad voveraitės iš visų grybų turi daugiausiai vitaminų. Ypač daug jose vitamino D, B1 vitamino. Taip pat voveraitėse daugybė aminorūgščių, kalio, vario, natrio, cinko, beta karoteno. Jose yra ir geležies bei kalcio. Tiesa, mažiau nei baravykuose. Voveraitės itin naudingos besigydantiems nuo radikulito. Jų sudėtyje yra natūralių antibiotikų, kurie padeda naikinti stafilokokus.

Raudonviršiai

Raudonviršis turi kiek mažiau maistinių medžiagų ir nusileidžia jau paminėtiems, tačiau vis tiek yra vertingas. Raudonviršiuose yra daug aminorūgščių, vitamino D, B grupės vitaminų. Taip pat juose rasite ir cinko, vario, mangano. Taip pat šis grybas turi sudėtyje medžiagų, kurios padeda valyti kraują.

Kazlėkai

Kazlėkas taip pat labai naudingas grybas. Jis padeda mažinti organizme uždegiminius procesus, mažina skausmus, stiprina kaulus ir dantis. Kazlėkų sudėtyje yra vitamino D, B grupės vitaminų, sieros. Kazlėkai ypač naudingi sergantiems podagra ar kankinamiems migrenos.

Grybų sąrašą galima būtų dar pildyti, tačiau išvardinau pačius naudingiausius. Rekomenduoju juos įtraukti į savo mitybą. Žinoma, tai turi būti daroma su saiku ir ne vakarais. Tačiau drąsiai gardinki jais patiekalus ar net gaminki iš jų pagrindinius patiekalus. Na, o jei pritrūksi receptų, visuomet rasi idėjų mūsų Facebook paskyroje.

ŽALIOSIOS DĖŽUTĖS komandos misija - padėti atrasti kelią į sveikesnį gyvenimą ir geresnę savijautą. Dirbame tam, kad galėtume dalintis savo sukauptomis žiniomis ir įrodyti, kad natūralios priemonės yra naudingos ir veiksmingos. Mūsų klientai pamilo TOP produktus – inovatyvius rutuliukus su pelynu PONAS BAUBAS ir skaidulas DRAKONAS. Tai produktai geresnei savijautai, svoriui mažinti ir žarnynui. Sukūrėme ir naują produktą žmonėms, siekiantiems dar geresnių rezultatų - proteino ir konjako šaknies mišinys DEIVĖ.

Mes žengiame koja kojon kartu su savo klientu, padedame išmokti sveikiau maitintis, formuoti naujus įpročius ir atsirinkti tai, kas iš tiesų naudinga!