Pradėjai laikytis dietos, bet rezultatai netenkina? Pradėjai daugiau sportuoti, bet svoris vis vien nekrenta? Jei ir Tu susiduri su šiomis problemomis – galbūt šiame straipsnyje rasi atsakymą, kodėl negali atsikratyti papildomais kilogramais.

 

1. Valgai per mažai baltymų

 

Baltymai yra viena iš svarbiausių maisto medžiagų, norint numesti svorį. Jei dienos racione baltymai sudaro 25-30 proc. visų dienos kalorijų, medžiagų apykaita gali pagreitėti ir sudeginti papildomai 80-100 kalorijų per dieną. Taip pat baltymai sumažins norą užkandžiauti ir sumažins alkio jausmą, ypač jei valgysi pusryčiams kiaušinius. Baltymų taip pat gausu vištienos krūtinėlėje, jautienoje, lašišoje, šviežiame tune, varškėje, graikiškame jogurte, riešutuose ir kituose maisto produktuose.


~ Per mažas baltymų kiekio suvartojimas sulėtina medžiagų apykaitą ir sustabdo svorio kritimą ~


2. Suvartoji daug cukraus

 


Atsikratyti papildomais kilogramais gali būti sunku jei neatsisakei maisto, gausaus pridėtinio cukraus. Kai kitą kartą norėsis saldaus pyragėlio prie kavos, atmink, cukrus skatina riebalų kaupimąsi organizme. Siekiant numesti svorio atsisakyk produktų, kuriuose daug pridėtinio cukraus: ypač saldžiųjų gazuotų gėrimų ir vandens prisotinto vitaminais. Net šviežiai spaustų vaisių sulčių yra rekomenduojama gerti saikingai – nedideliais kiekiais. Daugiau patarimų kaip atsisakyti cukraus ir kuo jį pakeisti, gali rasti čia.


~ Sumažinti suvartojamo cukraus kiekį yra puiki svorio metimo strategija ~


3. Neišgeri pakankamai vandens

 


Vanduo yra labai svarbus svorio metime. Kovoje su papildomais kilogramais vanduo padeda sudeginti net iki 30 proc. daugiau kalorijų. Geriant vandenį svorio metimo metu sumažėja rizika susigrąžinti atsikratytus kilogramus ateityje.

Jei sieki numesti svorio, rekomenduoju 30 min. iki valgio išgerti stiklinę vandens, taip palengvinsi virškinimą, sudeginsi daugiau kalorijų. Taip pat išgertas vanduo sumažins alkį ir suvalgysi mažesnę porciją. Pabandyk.


~ Vanduo skatina kalorijų deginimą, mažina alkio jausmą ir sumažina riziką susigrąžinti numestus kilogramus ~


4. Per daug susikoncentravai į dietas

 


Turbūt ir Tau teko pastebėti, kad kartais atkaklus dietų laikymasis norimo efekto nesuteikia. Dietų veiksmingumas dažnai yra trumpalaikis: grįžus prie senų mitybos įpročių svoris neretai grįžta. Jei nori atsikratyti viršsvoriu visam laikui, verčiau iškelk sau tikslą tapti laimingesniu, sveikesniu žmogumi valgant sveiką ir subalansuotą maistą. Vadovaukis sąmoningo valgymo principais: valgyk nesiblaškydamas, lėtai ir gerai sukramtyk, pajutus sotumo jausmą – nustok valgyti. Sąmoningas valgymas ir subalansuota mityba gali paspartinti svorio kritimą ir sumažinti apsivalgymo riziką.


~ Dieta nėra ilgalaikis svorio metimo sprendimas. Jei nori numesti papildomus kilogramus vadovaukis sveiko gyvenimo būdo principais ~


5. Nekokybiškai miegi

 


Geras, kokybiškas miegas yra svarbus ne tik fizinei ir psichinei sveikatai, bet ir svorio metimui. Nekokybiškas miegas yra vienas iš dažniausių nutukimo rizikos veiksnių. Miegant mažiau nei 8 val. per naktį sulėtėja medžiagų apykaita. Be to, nemiegant padidėja pagunda vėlyviems užkandžiavimas, kurie gali tapti ne tik svorio augimo, bet ir pilvo pūtimo priežastimi. Taigi, jei negali atsikratyti papildomais kilogramais, dėl to gali būti kaltas ir nekokybiškas miegas. Miego kokybę gali pagerinti laikantis dienos režimo ir vengiant vėlyvo užkandžiavimo. Taip pat kelias valandas iki miego nesinaudok išmaniaisiais telefonais, televizoriais, kompiuteriais.


~ Kokybiško miego trūkumas yra nutukimo rizikos veiksnys, kuris sulėtina medžiagų apykaitą ~


6. Nepakankamai judi

 

 

Svorio metime fizinis aktyvumas yra svarbus ne tik atsikratant papildomais kilogramais, bet ir gerinant sveikatą. Juk riebalai kaupiasi ir ant organų taip sukeldami įvairias ligas. Fizinis aktyvumas yra vienas efektyviausių būdų pagerinti savo savijautą, o taip pat veiksmingas deginant riebalus (daugiau apie riebalų atsikratymą nuo pilvo ir šlaunų gali rasti ankstesniame mano straipsnyje čia). Metant svorį rekomenduojama reguliariai atlikti kardio pratimus (bėgioti, važinėti dviračiu, plaukioti ir panašiai), kad padidinti širdies ritmą ir deginti riebalus esančius ant organų.


~ Fizinio aktyvumo stoka gali būti viena iš priežasčių, kodėl nepavyksta atsikratyti papildomais kilogramais ~


7. Riebalus keičia raumenys

 


Jei pastebėjai, kad svoris nebekrenta ir svarstyklės rodo tuos pačius skaičius kelias dienas ar net savaitę – jaudintis nereikėtų! Svoris yra linkęs svyruoti keliais kilogramais priklausomai nuo suvalgyto maisto, išgerto vandens kiekio (ypač moterims). Be to, jei nesenai pradėjai mankštintis: riebalai yra keičiami raumenimis, dėl ko gali atrodyti, kad svoris nekrenta. Dailinant kūno linijas turėtum ne tik svarstyklių rodmenis sekti, bet ir bent kartą per mėnesį išsimatuoti liemens, šlaunų apimtį ir įvertinti kūno riebalų procentą (tą gali padaryti apsilankius pas mitybos specialistą). Be to, drabužiai daug ką gali papasakoti apie Tavo pasiekimus kovoje su svoriu.


~ Atsikratant nereikalingais kilogramais svarbu sumažinti ir riebalų perteklių. Neverta nusiminti, jei svarstyklės rodo tuos pačius skaičius kelias savaites~


„DRAKONAS“ SKAIDULOS – LIEKNĖJIMUI IR ŽARNYNUI


Numesti nereikalingus kilogramus ir padailinti kūno linijas gali padėti ir pakankamas skaidulų kiekis mityboje. Skaidulos ne tik užtikrina sklandų žarnyno darbą, bet ir suteikia sotumo jausmą, padeda atsisakyti užkandžiavimo vakarais bei padeda numesti svorio sveikai.

Rekomenduoju išmėginti skaidulų mišinį „DRAKONAS“, kartu su priemone gausi ir 7 dienų mitybos planą, kuris padės laikytis subalansuotos mitybos ir mesti svorį sveikai.

 


Ar žinojai, kad nuo šiol gali įsigyti ir mano mitybos planą? Rasi net 35 receptus (po 5 kiekvienai dienai), padažų receptus ir dar DOVANŲ! Apžiūrėti mitybos planą gali čia.


Jei nepavyksta atsikratyti papildomais kilogramais gali būti, kad valgai per mažai baltymų, suvartoji daug cukraus, neišgeri pakankamai vandens, per daug susikoncentravai į dietas, nekokybiškai miegi, nepakankamai judi ar tiesiog riebalus keičia raumenys. Nepamiršk, kad subalansuota mityba ir pozityvus mąstymas gali pakeisti Tavo gyvenimą! Pasidalink savo patirtimi: ką pakeitus rutinoje pavyko atsikratyti papildomais kilogramais?


Turi daugiau klausimų apie „Žalioji dėžutė“ produktus? Parašyk man žinutę „Žalioji dėžutė“ Facebook puslapyje ir papasakosiu Tau daugiau. Pasikonsultuoti gali ir tel. +370 624 04667