Šiuo metu vis labiau kalbama apie skaidulų naudą mūsų organizmui. Bet ar žinote, kad skaidulos padeda ir lieknėjant? Šiame straipsnyje sužinosite ne tik skaidulų naudą mūsų žarnynui, bet ir atskleisime kaip skaidulos padeda sumažinti svorį.

Skaidulos yra labai svarbi maistinė medžiaga, kuriai dažnai skiriame nepakankamai dėmesio. Jos virsta angliavandeniais, kurių žarnynas nesuvirškina. Skaidulos klasifikuojamos į tirpias ir netirpias.


Skaidulų mišinyje Drakonas yra ir tirpiųjų (gliukomananas, burokėlių milteliai) bei netirpiųjų (kviečių sėlenos, kviečių pluoštas) skaidulų. Netirpios skaidulos dažniausiai neturi didelės energetinės vertės organizmui ir yra pašalinamos iš organizmo tuštinantis. Tuo tarpu, tam tikros rūšies tirpiosios skaidulos turi reikšmingos įtakos:

Sveikatai
Medžiagų apykaitai
Svorio kontrolei
Pateikiame informaciją kaip tirpiosios skaidulos padeda mūsų organizmui.

 


Skaidulos – maistas gerosioms žarnyno bakterijoms

Apytiksliai žmogaus žarnyne gyvena apie 100 trilijonų bakterijų. Šios bakterijos, kaip ir kiti virškinimo sistemoje randami mikrobai, dažnai vadinamos žarnyno flora arba žarnyno mikrobioma.

Mikroflora aktyviai dalyvauja:

šalinant toksinus;
vitaminų sintezėje;
kontroliuojant viso organizmo medžiagų apykaitą;
aminorūgščių sintezėje;
pasisavinant kalcį;
palaikant sveiką žarnyno gleivinę;
stimuliuojant žarnyno peristaltiką;
reguliuojant imunitetą.
Taigi, skirtingos bakterijų rūšys vaidina svarbų vaidmenį įvairiais sveikatos aspektais, įskaitant svorio kontrolę, cukraus kiekio kraujyje kontrolę, imunitetą ir net smegenų veiklą.

Kaip ir kiti organizmai, bakterijos turi tinkamai maitintis, kad išliktų sveikos. Štai čia svarbų vaidmenį atlieka tirpiosios skaidulos (daugiau apie skaidulų mišinio DRAKONAS naudą rasite čia). Tirpiosios skaidulos per virškinimo sistemą praeina beveik nepakitusios, galiausiai pasiekdamos gerąsias žarnyno bakterijas, kurios jas virškina ir paverčia naudinga energija.

Skaidulos kovoja su uždegimais

Moksliškai įrodyta, kad skaidulų vartojimas stipriai sumažina uždegimo žymenų lygį kraujyje.


Žarnyno bakterijos taip pat žinomos ir kaip turinčios polinkį į lėtinius uždegimus. Jos gamina maistines medžiagas kūnui, įskaitant trumpųjų grandinių rūgštis (TGRR), kurios maitina ląsteles, esančias storojoje žarnoje. Tai sumažina uždegiminius procesus žarnyne.


Kad būtų aišku, ūminis (trumpalaikis) uždegimas organizmui yra netgi naudingas, nes jis padeda kūnui kovoti su svetimkūniais bei atstatyti pažeistas ląsteles.

Tačiau lėtinis (ilgalaikis) uždegimas yra rimta problema, nes jis gali pradėti kovoti su kūno audiniais. Lėtiniai uždegimai turi įtakos beveik visoms lėtinėms ligoms - širdies ligos, Alzheimeris, metabolinis sindromas ir kt.


Remiantis moksliniais tyrimais, įrodyta, kad lėtiniai uždegimai yra susiję su svorio augimu ir nutukimu.

 

Kur gauti skaidulų?

Tirpiosios skaidulos yra tik augaliniuose produktuose. Šių skaidulų gausu:

Pupelėse ir ankštiniuose augaluose
Šparaguose
Briuselio kopūstuose
Avižose
Linų sėklose
Skaidulų galite gauti ir įsigydami jau paruoštus skaidulų mišinius, pavyzdžiui Žalioji dėžutė gamintojų produktas DRAKONAS (apie jas pasiskaityti galite čia).

Planuojant pereiti prie dietos, kurioje gausu skaidulų, rekomenduojame tą daryti palaipsniui, kad kūnas prisitaikytų. Diskomfortas pilvo srityje, mėšlungis ir net viduriavimas yra dažnas šalutinis poveikis, jei greitai ir per daug sunaudojama skaidulų.

 

Ar skaidulų papildai padeda numesti svorio?

Skaidulų papildai įprastai gaminami atskiriant skaidulas nuo augalų. Nors šios atskiros skaidulos gali turėti tam tikros naudos sveikatai, tačiau įrodyta, kad svorio kontrolei tokie papildai įtakos neturi.

Taip pat daugelis mokslinių tyrimų įrodė, kad psilis ir guaro derva (tirpiosios skaidulos) yra neveiksmingos, norint sumažinti svorį.

Gliukomananas – tai skaidulos, kurios palengvina svorio metimą. Šios skaidulos suteikia sotumo jausmą, padeda kontroliuoti alkį, taip žmogus suvalgo mažesnes porcijas, kas padeda sveikai numesti svorio. Taip pat tai gali būti pagalba valgantiems vėlai vakare - skaidulas galima naudoti vietoje vėlyvos vakarienės. kadangi jos turi mažai kalorijų ir ilgam suteikia sotumą.

Natūralių produktų gamintojų Žalioji dėžutė įkūrėja Agnė Gedminaitė - Miškinienė teigia, "Visgi, norint sumažinti svorį, rekomenduojame skaidulų papildus derinti su kitomis sveikomis svorio mažinimo strategijomis:

laikytis valgymo režimo,
vengti užkandžiavimo vakarais,
subalansuoti mitybą,
laikytis specialisto sudaryto mitybos plano (perkant skaidulų mišinį DRAKONAS dovanojamas rekomendacinis mitybos planas)".
Nors gliukomananas ir kiti tirpių skaidulų papildai yra geras pasirinkimas norint sulieknėti, tačiau reiktų savo mitybą papildyti visaverčiu augaliniu maistu. Taigi, siekiant numesti svorio, rekomenduojame valgyti daugiau maisto produktų, kuriuose gausu skaidulų.

Žalioji Dėžutė įkūrėja Agnė Gedminaitė - Miškinienė rekomenduoja “į svorio metimą žiūrėti kompleksiškai ir imtis ne laikinų trumpalaikių dietų, o po truputį mažais žingsneliais keisti savo mitybos įpročius: valgyti sveikiau, laikytis režimo, valgyti pakankamai daržovių, žalumynų, skaidulų gausaus maisto, atsisakyti rafinuotų, perdirbtų maisto produktų. Tik naujų įpročių įvedimas į savo mitybą ir dienotvarkę gali duoti ilgalaikių rezultatų.”

 

Norite sužinoti daugiau apie skaidulų mišinį DRAKONAS? Susisiekite su mumis čia

Žalioji dėžutė įkūrėja Agnė Gedminaitė - Miškinienė sako "nepamirškite, kad sveikata nėra vien tik kūno svoris. Jei valgysite daug skaidulų turinčio maisto, visa tai duos ir daug kitų privalumų sveikatai.".

ŽALIOJI DĖŽUTĖ - tai natūralių produktų gamintojai. Mums svarbu Jūsų gera savijauta, teisingas lieknėjimas ir sveikatos gerinimas. Prekiaujame mūsų pačių kurtais natūraliais produktais.

 

DRAKONAS - tai natūralus skaidulų mišinys, skirtas lieknėjimui , alkio malšinimui, žarnynui ir geram virškinimui. Skaidulų mišinys pripildytas vitaminais C ir D, todėl tinka norit pastiprinti imunitetą.

Dabar su kodu DRAKONAS15 gausite net 15% nuolaidą!