Norint numesti svorio visuomet kyla klausimas - ar būtina sportuoti? Fizinis aktyvumas yra būtinas norint gerai jaustis, tačiau svorio metimas pirmiausia prasideda kasdienių mitybos įpročių keitimu. Turbūt tikrai teko girdėti, kad metant svorį daugiau nei 70 % svorio kritimą lemia mityba. Žinoma, sportas ir bet koks fizinis aktyvumas rezultatus pagreitins, tačiau kelią pradėti reikėtų virtuvėje.

 

 

 

Atsisakyk produktų, kurie trukdo mesti svorį

 

 

 

Cukrus. Nesvarbu, kiek nori numesti svorio - lieknėjimas turi prasidėti atsisakant tam tikrų produktų. Pirmiausia, iš savo maisto raciono išbrauk cukrų. Jo vartojimas ne tik trukdo sulieknėti, bet su laiku padaro ir daugiau žalos mūsų organizmui. Dažnas cukraus vartojimas įtakoja kraujagyslių ligų atsiradimą, paspartina odos senėjimo procesus, ilgainiui sukelia dažną pilvo pūtimą, kenkia kepenims bei inkstams. Todėl cukraus vartojimą būtina sumažinti ne tik dėl antsvorio, bet ir dėl geresnės sveikatos. Atsisakyk saldintų gėrimų, pirktinių sulčių pakeliuose, jogurtų su skoniais, sūrelių, įvairių saldumynų. Daug pridėtinio cukraus galima rasti ir duonos gaminiuose, įvairiuose padažuose, sausų pusryčių dribsniuose. Todėl labai svarbu skaityti produktų sudėtį. Jei produkto 100 g cukraus ne daugiau nei 4 - 5 g, toks produktas tinkamas. Jei cukraus kiekis didesnis, derėtų atsisakyti tokio gaminio.

 

Taip pat cukraus reikėtų atsisakyti geriant arbatą, kavą, vengti kepiniuose. Cukrų galima pakeisti trupučiu medaus, natūraliais saldikliais, įvairiuose kepiniuose saldumą suteikia datulės, bananai ar kiti saldūs vaisiai, uogos. Alternatyvą visuomet galima surasti. Vien sumažinus cukraus ir kitų saldumynų vartojimą žengsi nemažą žingsnį link sveikesnio gyvenimo būdo. Kai norisi kažko labai saldaus, suvalgyk vaisių.

 

 

 

Sotieji riebalai. Jei nori gerai jaustis ir numesti svorio, turėtum atsisakyti ir riebių patiekalų. Tačiau kalbu ne apie geruosius riebalus, kuriuos gauni valgydamas riebią žuvį, avokadus, riešutus ir kitus naudingus produktus. Vengti reikia gruzdintų aliejuje produktų, riebių padažų, rūkytos mėsos ir kita. Tokie riebalai vadinami sočiaisiais. Blogiausia tai, kad dažnai žmonės jų suvartoja gerokai per daug. Sotieji riebalai prilimpa prie mūsų kraujagyslių sienelių ir sukelia įvairius negalavimus. Dažnas sočiųjų riebalų vartojimas paskatina širdies, kraujagyslių ligos atsiradimą, priaugama svorio (ypač pilvo srityje), padidėja kraujospūdis. Produktai, kuriuose gausu sočiųjų riebalų nėra mums naudingi, todėl jų atsisakymas sveikintinas žingsnis.

 

 

 

Miltai. Tikriausiai ne kartą girdėjai, kad miltų atsisakymas taip pat labai svarbus norint sulieknėti. Bet noriu pabrėžti, kad atsisakyti reikia ne visų miltų. Mūsų organizmui nenaudingi perdirbtų grūdų miltai. Jie, kaip ir cukrus yra rafinuotieji angliavandeniai. Tokie miltai teršia žarnyną, padidėja svoris, prasčiau jaučiamės. Aukščiausios rūšies, smulkūs balti miltai nėra naudingi sveikatai. Rinkis rupesnius miltus, pilno grūdo gaminius (tame tarpe ir makaronus, duoną). Pilno grūdo gaminiai daug naudingesni mūsų organizmui. Norint papildyti organizmą skaidulinėmis medžiagomis gali papildomai vartoti ir maistines skaidulas, kurios atlieka žarnyno valymo darbą, padeda suvaldyti alkį ir sumažinti pilvo pūtimą.

 

Kiek svorio galima numesti per mėnesį sureguliavus mitybą?

Jei pradžioje atsisakysi mano paminėtų produktų, gersi daugiau vandens, įtrauk į mitybą daugiau daržovių, padarysi milžinišką žingsnį geresnės savijautos link. Žinoma, daugeliui aktualu, kiek įmanoma numesti svorio, sureguliavus mitybą. Tačiau pirmiausia reikia pabrėžti, kad kiekvienas žmogus skirtingas ir unikalus. Niekada nebus taip, kad visi numes vienodai svorio. Kai kuriems žmonės sunkiau numesti svorio ir dėl įvairių sveikatos problemų. Tačiau dėl to taip pat nereikėtų nusiminti, kadangi tinkamas gyvenimo būdas padeda kovoti ir su įvairiomis ligomis.

 

 

 

 

 

Įprastai sveikas svorio metimas laikomas tuomet, kaip per savaitę nukrenta apie puse kilogramo. Tačiau pradžioje svoris krenta greičiau. Per savaitę galima netekti ir kelių kilogramų. Noriu pabrėžti, kad pirmiausia išsivalo organizmas, todėl gali atrodyti, kad labai greitai lieknėji. Išsivalius organizmui svoris kris lėčiau. Tačiau jei sveikiau maitinsiesi, tapsi aktyvesnis ar imsi sportuoti, pasieksi tikrai puikius rezultatus.

Ar būtinas fizinis aktyvumas?

Svarbiausias klausimas – ar būtina sportuoti? Jei pats sportas Tau nepriimtinas, pasistenk kitais būdais didinti savo fizinį aktyvumą. Bet koks judėjimas yra naudingas mūsų kūnui ir organizmui. Be to, sportuojant ar esant fiziškai aktyviam pagreitinamas lieknėjimo procesas, suaktyvinama medžiagų apykaitą, turėsi daugiau energijos, greičiau sudeginsi riebalus.

 

 

 

 

Jei nuspręsi lankyti sporto klubą, būtinai rinkis tokį, kur treneris sudarys Tau individualią treniruočių programą. Kiekvieno žmogaus galimybės skirtingos, todėl jei lankysi sporto klubą, kuriame visiems skiriama vienoda programa, gali sau ir pakenkti. Labai svarbu taisyklingai atlikti pratimus. Žinoma, nebūtina rinktis treniruoklių salę. Gal būt Tau patinks grupiniai užsiėmimai, tad gali lankyti funkcines treniruotes, pilatesą, kangoo jump treniruotes, zumbą ar kitokios rūšies užsiėmimus. Svarbiausia, kad Tau tai patiktų. Jei atrasi patinkančią sporto rūšį, darysi tai su noru, pamatysi, kaip pasikeis Tavo savijauta, taip pat pasieksit efektyvesnių rezultatų metant svorį.

 

Kai kuriems žmonėms patinka sportuoti namuose. Todėl dalinuosi su Tavimi video - tai paprasti pratimai, kurie padės sustiprinti kūną ir efektyviau lieknėti.

 

 

 

Jei sportuoti Tau visiškai nepatinka, pasistenk daugiau judėti. Eik kasdien pasivaikščioti, važinėkis dviračiu, riedučiais, čiuožk ant ledo, vietoje lifto rinkis laiptus. Bet koks judėjimas naudingas.

 

Dažniausiai sportuoti žmonės pradeda norėdami numesti svorio. Bet net ir lieknam žmogui sportuoti yra naudinga. Sportas ir fizinė veikla turi daugybę privalumų!

 

Sportas - nervinei sistemai

 

Sportuojant galima sumažinti tikimybę susirgti depresija, pagerėja smegenų veikos darbas, gerėja atmintis. Sportas padeda atsinaujinti smegenų ląstelėms.

 

Sportas suteikia laimės, pakelia nuotaiką, sumažėja skausmas.

 

Sportas padeda kovoti su organizmo senėjimo procesais

 

Jei sportuosi reguliariai, gyvenimą prailgins bent 5 metais! Sportas padeda greičiau atsinaujinti ląstelėms, lėtėja senėjimo procesai.

 

Suaktyvinama kraujotaka

 

Sporto metu suaktyvinama kraujotaka, paspartinamas limfinės sistemos darbas. Dėl aktyvesnė kraujotakos pagerėja odos būklė, greičiau gyja įvairios žaizdelės.

 

Nepatikėsi, tačiau net ir itin trumpa treniruotė (10 - 15 min.) pagerina širdies darbą, sumažina cukraus kiekį kraujyje, suteikia energijos. Žinoma, treniruotė turėtų būti aktyvi. Sportas naudingas turintiems širdies ligų, sergantiems II tipo diabetu, galima sportuoti net ir po patirto insulto. Žinoma, svarbu fizinį aktyvumą suderinti su gydytoju ir žinoti savo galimybes.

 

Sportas padeda deginti riebalus

 

Sportuojant ilgesnį laiką organizmas pradeda efektyviai deginti riebalus. Todėl ir svoris ima greičiau kristi.

 

 

 

Atmink, kad svorio metimas efektyviausias, kai tam skiriate maksimalias pastangas. Jei derinsi mityba ir būsi fiziškai aktyvus, ne tik sulieknėsi, bet ir džiaugsiesi gera savijauta.

 

Jei trūksta žinių, kaip maitintis, kreipkis! Su komanda sukūrėme daug puikių mitybos planų, taip pat gali prenumeruoti receptų knygeles. Taip kas savaitę turėsi vis naujų, sveikų patiekalų receptų! Daugiau apie juos informacijos rasi čia.

Su manimi gali susisiekti:

 

Tel. +370 624 04667

El. P. info@zaliojidezute.lt

Facebook

 

Instagram